کانال کامپیوتر من

سامانه هرچیز:ارائه محتوای کانال های تلگرام
جستجو در تلگرام

تعمیر کار خودت باش...


ارتباط با ادمین جهت انتقاد ، پیشنهاد و سوالات شما سروران گرامی👇

@shahab1542

گروه پرسش و پاسخ

https://t.me/joinchat/DJkpP0DwTEs8H24bemKtOg


تبادل و تبلیغات
@arash01233

تعرفه تبلیغات

https://t.me/tab_mycomputerr.

 مشاهده مطالب کانال کامپیوتر من

توجه: کلیه محتوای این سایت توسط کاربران و کانال های تلگرام درج شده است و سایت هرچیز هیچ مسئولیتی نسبت به آن ها ندارد

نرم افزار تست قطعات سخت افزاری - نسخه 64 بیت👇👇👇

نرم افزار تست قطعات سخت افزاری - نسخه 32 بیت👇👇👇

نرم افزار تست قطعات سخت افزاری بنا به درخواست تعدادی از دوستان 🌹🌹🌹

هر کسی که مدتی از کامپیوتر استفاده کند، اهمیت داشتن یک سیستم پویا و بدون نقص را می داند. چون هزینه ی خرابی سخت افزار و در نتیجه از بین رفتن احتمالی اطلاعات بسیار بالا می باشد.
BurnInTest Professional نرم افزاری خوب و مفید برای تست پویایی اجزای مختلف سیستم و کمک به بهینه سازی و افزایش کارایی آنان می باشد. کاری که BurnIt Test انجام می دهد تمرین با سخت افزار برای مدت کوتاهی بوده تا از خرابی و هرز رفتن این قطعات تا حد امکان جلوگیری کند BurnInTest برنامه ای است که با ساختن محیط هایی مجازی تمامی زیر مجموعه ها و اجزای دستگاه های کامپیوتر را تحت فشار در مورد و پایداری آزمایش می کند تا اطمینان حاصل کند که اجزا به بهترین نحو کار می کنند. همچنین این نرم افزار می تواند سرعت CPU شما را از طریق عملیات ریاضی و محاسبات SIMD یا همان Single Instruction Multiple Data محاسبه و هارد دیسک و CD-Rom و Ram و Writer و کارت صوت و گرافیک 2 بعدی و 3بعدی و کارت شبکه و هر سخت افزار کامپیوتر را چک نموده تا از صحت عملکرد آنها مطمئن شوید. تمامی این عملیات و بهینه سازی های سخت افزار به آسانی و با چند کلیک صورت می گیرد.
این نرم افزار بهترین همکار برای عیب زدایی دستگاه ها و بهترین و با ارزش ترین نرم افزار جهت آزمایش سیستم ها می باشد. جلوگیری از D.O.A (که همان از بین رفتن سخت افزار دستگاه در اولین روزها می باشد) با امتحان کردن همه ی اجزا ، خطر سوختن ناگهانی آنها را کاهش می دهد و شما را از میزان کیفیت قطعات کامپیوتر آگاه می سازد و باعث می شود که شما از خرج دوباره برای تعمیر دستگاه و خطر از دست دادن فایل هایتان به دور باشید. این برنامه بعد از هر بار ارتقاء سیستم، با تست آن باعث می شود که نسبت به قطعه عوض شده اطمینان حاصل کنید.

https://telegram.me/joinchat/DJkpP0DVWnbb7kyugqMcxA

❇️❇️❇️ قرار دادن برنامه در فایروال

برخی از نرم افزارها بعد از کرک و فعال سازی ، با اتصال بر روی سرور سایت خود میتوانند نسخه جدید و یا جعلی بودن سریال نامبر نرم افزار را تشخیص دهد . در این صورت نرم افزار پیغام فعال سازی نرم افزار را میدهد . برای رفع این موانع نرم افزار داخل فایروال قرار میدهیم تا از اتصال به سرور نرم افزار جلوگیری کنیم .

1 - ابتدا بر روی گزینه Start کلیک کنید .

2 - گزینه Control Panel را انتخاب کنید .

3 - گزینه Windows Firewall را انتخاب کنید .

4 - در صفحه نمایش داده شده گزینه Advanced Setting را انتخاب کنید .

5 - در ستون سمت چپ گزینه inbound Rules را انتخاب کنید .

6 - در کنترل پنل Action گزینه new Rule را انتخاب کنید .

7 - بر روی گزینه Program کلیک کنید .

8 - گزینه Next را کلیک کنید و سپس This Programs Patch را انتخاب کنید .

9 - بر روی گزینه Browse کلیک کرده و نرم افزار مورد نظر را انتخاب کنید .

10 - در مرحله بعدی گزینه Block the connection را انتخاب کنید .

11 - نام نرم افزار را با دقت وارد کنید و بر روی گزینه Finish کلیک کنید .

12 - تمام .

🆔 @mycomputerr

❇️❇️❇️ آموزش فعال سازی نرم افزار با استفاده از فایل Keygen

1 - بعد از دانلود فایل اگر به صورت فشرده بود آن رابا استفاده از نرم افزار Winrar از حالت فشرده خارج کنید(دقت کنید اکثر فایل های فشرده رمز دارند و موقع دانلود کنار لینک دانلود به آن اشاره می شود)

2 - پوشه دانلود شده را با استفاده از نرم افزار Winrar از حالت فشرده خارج کنید .

3 - از داخل پوشه بر روی فایل نصبی کلیک کرده و نرم افزار را نصب کنید .

4 - بعد از نصب نرم افزار ، نرم افزار را اجرا کنید

5 - فایل Keygen را اجرا کنید و گزینه Generate را بزنید تا سریال تولید شود.

6 - سپس سریال نامبر تولید شده را کپی کرده و در محل خواسته شده در نرم افزار وارد کنید و بر روی گزینه Ok یا Register کلیک کنید .

7 - تمام .


❇️ نکات مهم

1 - در هنگام Keygen نرم افزار اتصال خود را از اینترنت قطع کنید .

2 - در صورت لزوم پر کردن Name در نرم افزار ، در خود Keygen نام مورد نظر را نوشته و در صورت نبود نام ، pccamp.ir را تایپ نمایید .

3 - آنتی ویروس ویندوز را غیرفعال کنید .

4 - در صورتی که محل نصب نرم افزار را پیدا نمیکنید بر روی Start ویندوز کلیک کنید و در قسمت Search all programs نام نرم افزار را بنویسید . بر روی نرم افزار مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Open File location را انتخاب کنید .

🆔 @mycomputerr

❇️❇️❇️ آموزش فعال سازی نرم افزار با استفاده از Crack

1 - بعد از دانلود فایل اگر به صورت فشرده بود آن رابا استفاده از نرم افزار Winrar از حالت فشرده خارج کنید(دقت کنید اکثر فایل های فشرده رمز دارند و موقع دانلود کنار لینک دانلود به آن اشاره می شود)

2 - از داخل پوشه بر روی فایل نصبی کلیک کرده و نرم افزار را نصب کنید .

3 - بعد از نصب نرم افزار ، نرم افزار را اجرا نکنید و اگر تیک اجرا داشت بردارید .

4 - فایل کرک رااز حالت فشرده خارج کنید .

5 - فایل یا فایل های کرک را در محل نصب نرم افزار کپی کنید و گزینه Copy And Raplace را بزنید

6 - تمام .


❇️ نکات مهم

1 - در هنگام کرک کردن نرم افزار آنتی ویروس خود را غیرفعال کنید .

2 - در صورت کرک نشدن نرم افزار ، ابتدا اتصال خود را به اینترنت قطع کرده و دوباره تلاش نمایید .

3 - در صورتی که محل نصب نرم افزار را پیدا نمیکنید بر روی Start ویندوز کلیک کنید و در قسمت Search all programs نام نرم افزار را بنویسید . بر روی نرم افزار مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Open File location را انتخاب کنید .

🆔 @mycomputerr

❇️❇️❇️ آموزش فعال سازی نرم افزارها با استفاده از فایل Patch

1 - بعد از دانلود فایل اگر به صورت فشرده بود آن رابا استفاده از نرم افزار Winrar از حالت فشرده خارج کنید(دقت کنید اکثر فایل های فشرده رمز دارند و موقع دانلود کنار لینک دانلود به آن اشاره می شود)

2 - از داخل پوشه بر روی فایل نصبی کلیک کرده و نرم افزار را نصب کنید .

3 - بعد از نصب نرم افزار ، نرم افزار را اجرا نکنید و تیک اجرا هم اگر داشت بردارید.

4 - فایل Patch مربوطه را از حالت فشرده خارج کنید سپس در محل نصب نرم افزار کپی کنید .(روی میانبر نرم افزار در دسکتاپ یا منوی استارت کلیک راست کرده و گزینه Open File Location را بزنید تا محل نصب نرافزار باز شود)

5 - بر روی فایل Patch کلیک راست کرده و گزینه Run as administrator را انتخاب کنید .

6 - بعد اجرای فایل گزینه Patch را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا به صورت خودکار و یا کلمه Done نمایش داده و صفحه بسته شود .

7 - تمام .


❇️ نکات مهم

1 - در هنگام Patch کردن نرم افزار ، اتصال خود را از اینترنت قطع کنید .

2 - آنتی ویروس ویندوز را غیرفعال کنید .

3 - اگر در برنامه Patch با ارور مواجه شدید یا برنامه در حال اجرا هست که باید از طریق Task Manager آن را ببندید یا اینکه فایل قادر به شناسایی محل نصب نیست که باید شما بهش معرفی کنید

4 - در صورتی که محل نصب نرم افزار را پیدا نمیکنید بر روی Start ویندوز کلیک کنید و در قسمت Search all programs نام نرم افزار را بنویسید . بر روی نرم افزار مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Open File location را انتخاب کنید .

🆔 @mycomputerr

#لیست قیمت قطعات کامپیوتر
96/7/2

🆔 @mycomputerr

لیست قیمت قطعات کامپیوتر.pdf
  کلمات کلیدی: لیست

✔️ صدای تق تق هارد 👇👇👇

علت صدای تق تق هارد دیسک برای چیست ؟ یکی از اصلی ترین قطعات داخل کامپیوتر هارد دیسک می باشد که باید کاربران به آن دقت ویژه ای داشته باشند و به محض رویت و شنیدن صدای غیر متعارف از این قطعه آن را تعویض یا با استفاده از دستگاههای تخصصی که وجود دارد مشکلش را حل کنند . البته این دستگاهها در اختیار شرکت های متخصص در زمینه ریکاوری اطلاعات می باشد .
چرا هارددیسک کامپیوتر من با اینکه چند سالی هست کار می کند یکدفعه صدای تق تق از آن شنیده می شود ؟ دقت داشته باشیدکه قطعات تولید شده در سال های جدید با قطعاتی که در سالهای گذشته تولید می شده اند بسیار متفاوت می باشد و شرکت ها به سمت مصرف گرایی سوق پیدا کرده اند و سعی می کنند محصولاتی را روانه بازار کنند که عمر مفید آن بیشتر از یک دوره زمانی مشخص نباشد . هارد دیسک ها قبلا با ضمانت پنج ساله و در حال حاضر با ضمانت یکساله در بازار عرضه می شوند . به نظر شما این چه معنی میدهد .

صدای تق تق هارد دیسک بدلیل ضربه های ناگهانی ، افتادن کیس و نوسانات برق ایجاد می شود و راه حلی وجود ندارد مگر اینکه قطعه شما دارای ضمانت باشد و شرکت گارانتی قطعه معیوب را با یک قطعه سالم جابجا کند به شرطی که از قبل اطلاعات را جابجا کرده باشید .
در صورت شنیدن صدای تق تق ابتدا کابل برق را تعویض کنید و از آن مطمعن شوید . به طور کلی ضربه مهم ترین دلیل و نوسانات برق دومین دلیل برای خرابی هارد دیسک در سالهای اول خرید این محصول می باشد واگر عمر هارد دیسک شما از پنج سال گذشته است و دو مورداول برای آن اتفاق نیافتاده عمر هارد دیسک به پایان رسیده است در شرایطی که هارد شما زیاد صدا بدهد .
به این نکته هم دقت داشته باشید که این مشکل برای تمام کاربران اتفاق نمی افتد و شرکت های تولید کننده به دنبال این موضوع نیستند که با توضیح محصولات بی کیفیت در بازار نام برند خودشان را در بین مردم بی ارزش کنند . بنده به طور کلی و طبق تجربه یکسری موارد را نام برده ام و به صورت صد در صد این موضوع که هارد بعد از 5 سال خراب می شود درست نمی باشد .

🆔 @mycomputerr

✔️ صدای خر خر و تق تق هارد 👇👇👇

هارد های سرعت بالا اکثر مدل های مکستور و سیگیت در دور بالا نویز و صدای زیادی تولید میکنن ! که بخاطر جابجایی سریع هد است این صدا در هارد های وسترن و سامسونگ و هیتاچی و ... هم وجود دارد ولی با نویز کمتر و در مواردی هم حتی بیشتر از حد !
پس مورد نگران کننده ای نیست در حالت معمول و استاندارد
ولی به نظر بعضی ها این صدا ها دایمی نیست و تازه بوجود اومده که ممکنه :
- تازه به صدای هارد دقت کرده باشند و این وسواس از زمان خوندن بعضی از پست ها باشه و نگرانی هایی هم همراه داشته باشه
- هارد در زمان بی کاری و هنگام کار با دور کم اصلا نویز و صدا تولید نمیکنه پس اگه میبینید این صدا دایمی نیست ممکنه هارد با دور کم کار میکنه و زمانی که دور میره بالا این صدا ها ایجاد شه
- یکنواخت نبودن صدا بخاطر دسترسی به سکتور های مختلف هست و زمان دسترسی
- علل مختلف دیگری هم هست .

✔️ اما چه موقع باید نگران این صدا ها (تق تق ها خر خر ها) شد و به عملکرد هارد شک کرد !

- واقعا باور داشته باشید که به تازگی این صدا ها شروع شده
- موقع ایجاد صدا هارد لرزش شدید و غیر عادی داشته باشد و بلرزد ! ( توجه هارد های سالم هم موقع حرکت موتور و هد تکان و لرزش دارند )
- بخشی از اطلاعات موجود در هارد مربوطه پاک شود یا قابل استفاده نباشد
- از برنامه هایی که برای تست درایو از طرف تولید کننده ساخته شده اند استفاده کنید و هارد را تست کنید !

🆔 @mycomputerr

❇️ راه حل مشکل برق دار بودن کیس کامپیوتر و لپ تاپ 👇👇👇

اگه لپ تاپ یا تبلت جدید گرفته باشید حتما دیدید که دوشاخه دارن ، ۳ شاخه هم دارن مخصوصا لپ تاپ ها . به خاطر همین مسئله است .

راه حلش اینه که ایران هم از سیستم ارتینگ سراسری استفاده کنه یعنی به جای اینکه تو خونه ها دوشاخه داشته باشیم ۳ شاخه باشه که یکی از اونا سیم ارت هست .

یه راه حل موقتیش هم اینه که خودتون یه زمین مجازی درست کنید به این شکل که بدنه لپ تاپ یا کیس کامپیوتر رو از طریق یه سیم به یه شی فلزی که داخل ساختمون یا زمین فرو رفته وصل کنید ، امتحان کنید احتمالا مشکل تون رفع میشه . این روش استاندارد نیست و توصیه قطعی نمیشه یعنی مسئولیت عواقبش پای خودتون اما اگه به اینجور مسائل آشنایی دارید امتحانش کنید .

🆔 @mycomputerr

❇️ علت برق گرفتگی توسط بدنه لپ تاپ و کیس کامپیوتر 👇👇👇

ببینید ما یه شبکه سراسری برق داریم که سهم خونه های ما از این شبکه یه سیم فاز و یه سیم نول هست . همیشه یادتون باشه که برای ایجاد برق یا همون جریان الکتریکی ، الکترون باید از یه جا ( فاز ) شروع به حرکت کنه و از یه جای دیگه ( نول ) برگرده به شبکه مرکزی ، پس وجود دو تا سیم واجبه .

به زبون ساده برق از فاز میره تو دستگاه برقی مثل کامپیوتر و لپ تاپ و از سیم نول دوباره به شبکه بر میگرده . اگر بنا به هر دلیلی بخشی از این برق به شبکه بر نگرده به صورت معلق روی بدنه فلزی دستگاه می چرخه و از هر طریقی می خواد به زمین ( شبکه ) برگرده . اینجاست که مبحثی به نام ارثینگ یا ارتینگ Earthing یا زمین کردن مدار الکتریکی پیش میاد تا جلوی این اتفاقات رو بگیره .

در واقع سیستم ارتینگ بیشتر برای حفاظت جان انسان ها و همچنین جلوگیری از صدمه دیدن وسائل الکتریکی طراحی شده . از سیستم ارتینگ تو خونه ها استفاده میشه و احتمالا میله های بلندی رو روی پشت بوم ها دیدید که بی خود و بی جهت ( از نظر شما ) رفتن بالا اما این میله برای خنثی کردن صاعقه استفاده میشه و باعث تخلیه بار الکتریکی صاعقه به سمت زمین میشه . اگه اون میله یا کلا سیستم ارتینگ نباشه ، احتمال داره موقع رعد و برق تلویزیون خونه شما بسوزه ، به همین راحتی .

موقعی که کامپیوتر روشنه ، اگه سیستم ارتینگ نباشه یا خوب کار نکنه روی بدنه برق میفته ، در مورد لپ تاپ بیشتر در مورد لپ تاپ با بدنه آلومینیومی یا کلا فلزی این مسئله صدق میکنه . ضمنا موقعی که لپ تاپ به شارژر وصله این اتفاق میفته چون شارژر مستقیم به برق مرکزی وصله وگرنه تو حالتی که از باتری استفاده میشه اینجوری نمیشه . اگه بشه باید عمیقا بررسی بشه چون واقعا دیگه مشکل داره .

بدن انسان مقاومت الکتریکی داره اما نه به اندازه ای که مارو مصون نگه داره ، وقتی شما دست به بدنه فلزی لپ تاپ می زنید ، مسیری برای تشکیل مدار الکترونیکی بسته میشه یعنی شما جزئی از مدار میشید و بار الکتریکی در بدن شما و زمین تخلیه میشه .

در کشور ما فعلا از سیستم ۳ شاخه استفاده نمیشه و ۲ شاخه داریم ، در بعضی کشورا سیم ارت رو هم اضافه کردن و شده ۳ شاخه ، یعنی هم سیم برق سه تا پایه داره و هم پریزهاشون ۳ تا سوراخ دارن . این مشکل یعنی برق داشتن بدنه لپ تاپ و کیس کامپیوتر به خاطر اینه که بنا به دلایل مختلف بخشی از جریان الکتریکی داخل دستگاه به صورت سرگردان میچرخه و زمین هم نمیشه .

🆔 @mycomputerr

❇️ چرا بدنه لپ تاپ و کیس کامپیوتر برق داره ؟ 👇👇👇

شاید برای خیلی از کاربران حتی ۱ بار هم این اتفاق نیفتاده باشه ، برق گرفتن توسط بدنه کیس کامپیوتر یا لپ تاپ رو میگم . اما خب بعضی از دوستان شکایت داشتن که چرا وقتی دست به لپ تاپ می زنیم یه برق کوچولو ما رو میگیره و شوک الکتریکی میده . این مسئله برای انسان نمی تونه مشکل ساز بشه چون جریان و ولتاژی که این شوک الکتریکی داره کمه . اما خب بالاخره همش استرس برق گرفتگی همراه آدم هست .

🆔 @mycomputerr

🔊🔊🔊🔊
🔴ثبت نام تخصصی ترین دوره های فنی و مهندسی

💥قیمت استثنایی 🎁🎁 هدیه ویژه💥

مکانیک، عمران، مواد، برق، پایپینگ

@abaqusparspajouhaan

وارد شدید روی لینک اخر کلیک کنید
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
🔘بزرگترین مرکز تبادل
➡️ @Mech_Eng_Tab

چهار روش تعمیر ، جا زدن و تمیز کردن دکمه های کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر

🆔 @mycomputerr

تعمیر_کلیدهای_خراب_کیبورد_لپ_تاپ.pdf
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  صفحه بعدی
بستن
آدرس پست:

نوع گزارش تخلف:

متن گذارش: